-
Ważne odpowiedzi, które mają znaczenie
-
Mniej niepokojących fałszywych alarmów
-
Dowody kliniczne na skuteczność testu Harmony
1 Skuteczność testu prenatalnego Harmony została potwierdzona w kilkudziesięciu badaniach z jego zastosowaniem, a następnie udokumentowana w 48 recenzowanych publikacjach (stan na styczeń 2018 r.).
Mniej niepokojących fałszywych alarmów
To oczywiste, że jako przyszłej mamie, zależy Ci na uzyskaniu rzetelnych informacji. Po wykonaniu badania Harmony mniej niż 1 na 1000 kobiet z prawidłowo rozwijającą się ciążą uzyskuje dodatni wynik w kierunku trisomii 21 (zespołu Downa)1. Tymczasem w przypadku tradycyjnych badań przesiewowych wykonywanych w pierwszym trymestrze ciąży 1 na każde 20 wyników będzie fałszywie dodatni2. Może to wywołać niepokój u pacjentki, a w konsekwencji prowadzić do wykonywania niepotrzebnych badań inwazyjnych.
Dowody kliniczne na skuteczność testu Harmony
Chcesz otrzymać wyniki, którym będziesz mogła zaufać zarówno Ty, jak również Twój lekarz prowadzący? Lekarz ginekolog, zanim zleci badanie, poszuka dowodów klinicznych potwierdzających jego skuteczność. Test Harmony został wykonany u ponad 1,4 mln kobiet w ciąży z ponad 100 krajów1. Spośród dostępnych dziś nieinwazyjnych badań prenatalnych opartych na wolnokrążącym DNA jest ono najlepiej udokumentowane. Ponadto charakteryzuje się wysoką skutecznością w przypadku ciąż z grup wysokiego i umiarkowanego ryzyka2.
*Dot. publikacji walidujących czułość analityczną i zastosowanie kliniczne. Badania nad efektywnością kosztową oraz badania archiwalne zostały wyłączone ze wskazanej liczby opublikowanych wyników badań.
Uwaga! Za chwilę opuścisz witrynę Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o. i przejdziesz do zewnętrznej strony internetowej. RDP nie jest administratorem tej strony, nie ponosi odpowiedzialności za jej treść, ani nie ma nad nią kontroli. Opinie, zastrzeżenia lub uwagi zawarte na stronie zewnętrznej nie powinny być przypisywane RDP.